Emirates představuje „Exkluzivní osmičku v oblacích“ – nejluxusnější nabídku šampaňského, které se kdy servírovalo na palubě

7 min. čtení

To nejlepší od Moët & Chandon, Veuve Clicquot a Dom Pérignon si vychutnají cestující s Emirates, která prodloužila dohody o exkluzivitě s těmito velkými šampaňskými domy o další 4 roky.

 

Emirates se tak stala jedinou komerční leteckou společností na světě, která díky 32letému partnerství s LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton může svým zákazníkům nabídnout osm exkluzivních šampaňských, neboť v rámci závazku „fly better“ ho Emirates nakupuje více, než kterákoliv jiná aerolinka.

Exkluzivní osmička šampaňského v oblacích zahrnuje Dom Pérignon Vintage 2013, Dom Pérignon Vintage Rosé 2008, Dom Pérignon Plénitude 2 2004, Moët & Chandon Brut Imperial, Moët & Chandon Imperial Rosé, Moët & Chandon Grand Vintage Blanc 2013, Veuve Clicquot Yellow Label a Veuve Clicquot Vintage Blanc 2015. Na palubě Emirates se také podává australské šumivé víno Chandon Vintage Brut 2017, které je dostupné zákazníkům ve třídě Premium Economy.

 

First Class – Dom Pérignon

Na palubě Emirates se ve First Class na všech globálních trasách podává šampaňské vyhlášeného domu Dom Pérignon. Po celý rok tak cestující mohou ochutnat Dom Pérignon Vintage 2013 a od června do září Dom Pérignon Vintage Rosé 2008. Jedná se o limitovanou edici tohoto slavného šampaňského domu. Ročník 2008 byl na jaře a v létě nepříznivý, ale zralost hroznů předčila všechna očekávání a výsledkem je výjimečná vyváženost každého tónu. Vůně se okamžitě otevírá do tónů malin, lesních jahod a fialek. Na ni navazuje hedvábná textura odrůdy Pinot Noir, sametová chuť se zelenějšími nuancemi anděliky a kafru. Následuje dlouhá dochuť s nádechem pivoněk a bílého pepře.

 

V průběhu listopadu a prosince 2024 budou mít cestující ve First Class vzácnou příležitost si vychutnat Dom Pérignon Plénitude 2 2004. Aroma s tóny marcipánu, sladkého koření a čerstvého koriandru přivádí na mysl exotické dálky. Smyslná chuť přináší záplavu nečekaných, kontrastních tónů, které však spolu harmonicky souzní. Výrazně se projevují minerální a kořenité prvky vína. Zrání šampaňského vína Dom Pérignon neprobíhá v jednoduché lineární trajektorii, ale v následných přechodech do úplně nových vyjádření, které nazýváme Plénitudy (plnosti). Tyto fáze nastávají zhruba po 9 letech a v každé z nich se víno vyvinuje k jinému z jeho aspektů. Plénitude 2 (P2), druhý vrchol, přichází obvykle po 16 letech zrání a reprezentuje víno na vrcholu své energie. Dom Pérignon Plénitude 2 2004 je výsledkem 15 let zrání na kvasinkách.

Emirates

Business Class – Moët & Chandona

Na linkách do Afriky, na Blízký východ a do Asie, Tichomoří a Australasie se v Business Class podává šampaňské domu Moët & Chandon. Po celý rok 2024 bude servírováno víno Moët & Chandon Imperial Brut a od června do listopadu pak Moët & Chandon Rosé Imperial.  Delikátní Rosé Imperial, směs odrůd chardonnay, pinot noir a pinot meunier, má intenzivní vůni červeného ovoce, jako jsou jahody, maliny a červený rybíz. Chuť je plná a šťavnatá jako zralá, čerstvě utržená broskev.  Závěr je strukturován svěžestí jemného pepřového a mátového tónu.

 

V salóncích Emirates v Dubaji si zákazníci budou moci po celý rok vychutnat Moët & Chandon Imperial Brut, Moët & Chandon Imperial Grand Vintage 2013, Moët & Chandon Rosé Imperial a Moët & Chandon Nectar Imperial. Tato 4 odlišná cuvée nabízejí zážitek pro všechny chuťové buňky a preference. V salónku Business Class v odbavovací hale B na mezinárodním letišti v Dubaji (DXB) se nachází také speciální salónek se šampaňským Moët & Chandon, kde je ke každému jednotlivému cuvée přichystáno lahodné občerstvení připravené michelinskými šéfkuchaři.

 

Business Class – Veuve Clicquot

Šampaňské Veuve Clicquot se podává v Business Class na trasách do Ameriky, Velké Británie a Evropy. Veuve Clicquot Yellow Label se podává po celý rok a od září do prosince Veuve Clicquot Vintage Blanc 2015.

 

Rok 2015 byl výjimečným vinařským rokem, který se vyznačoval malým množstvím srážek i krásným slunečním svitem, takže převaha pinot noir ve víně Veuve Clicquot Vintage Blanc 2015 a prodloužené zrání na kalech mu dodávají aromatickou bohatost. Toto víno vyniká elegancí, napětím a energií. Zprvu mu dominují svěží tóny pomerančů, grepů a citrónů. Pak se jeho minerální strana začne přesouvat do polohy zralých meruněk a marmelády, až dospěje do vůně toastů, pražených kávových zrn a pralinek. Vynikající struktura dělá z tohoto ročníku špičkové vznešené víno.

 

Premium Economy Class – Chandon Vintage Brut

Zákazníci Premium Economy si mohou vychutnat skvělé australské šumivé víno, které je exkluzivní pro společnost Emirates – Chandon Vintage Brut 2017. Toto šumivé víno, které zrálo 5 let na kalech, vyrobené tradiční metodou, se vyznačuje elegancí a hloubkou, svěžestí a šťavnatým tónem broskve, příjemnou esencí frangipani a jemným nádechem mořského vzduchu. Velkorysou chuť doplňují vrstvy s jemnými nuancemi opečeného chleba. Při výrobě Chandon Vintage Brut 2017 vinaři zaměřili svou pozornost na klimatické podmínky a ovocný potenciál, aby dosáhli dokonalé kyselosti a svěžesti s osobitým stylem, který odráží lokalitu hor Victoria.

 

Economy Class – Exkluzivní Moët & Chandon

Zákazníci Economy Class si mohou vylepšit cestu tím, že si předem objednají balíček s dortem a šampaňským. Za 43 USD (cca 1000,- Kč) překvapí palubní personál cestujícího na palubě mini oslavou – včetně šťavnatého vanilkového dortu nebo dekadentního čokoládového dortu a Moët & Chandon Brut.

 

Tradice šampaňského

Přes 30 let si cestující s Emirates v oblacích vychutnávají šampaňské Moët Hennessy. Během posledních 16 let společnost investovala do svého vinařského programu přes 1 miliardu dolarů, aby zajistila, že šampaňská a tichá vína se skladují v optimálních podmínkách, a na palubě se podávají v perfektním stavu, plné zralosti a mohou projevit svůj potenciál.

 

Šampaňské na palubě Emirates je servírováno s maximálním respektem. Školený personál nabízí jeho „dokonalé servírování“ – stručnou prezentaci při ideální teplotě a v odpovídajícím skle. Milovníci šampaňského se mohou dozvědět více o procesu výroby a o sbírce šampaňských Emirates na Emirates Wine Channel. Palubní personál aerolinek je také vyškolený v párování s jídlem a umí poskytnou ke každému šampaňskému podrobné informace, aby si cestující mohli vychutnal legendární pohostinnost, kterou Emirates s programem „fly better“ nabízí.

 

Markéta Pavelková https://www.krizovatkachuti.cz/author/redakce

redaktorka, fotografka, recenzentka a webová degustátorka :)

moto: "piš o tom cos zažil a ochutnal na vlastní kůži"

Mohlo by se vám také líbit

Více článků od autora