Smoke & Fire Food Fest dochutí a okoření All American Fest

8 min. čtení

Zbrusu nový food festival zaměřený na BBQ, grilování, přípravu jídel kouřem a ohněm pod širým nebem právě vstupuje na náš trh. Nese název Smoke & Fire Food Fest, stojí za ním kuchař a finalista soutěže MasterChef Jiří Hilgart, a chce být skutečnou oslavou gastronomie, BBQ, grilování a uzení. Aktuálně se spojuje s již zavedeným eventem All American Festem / Prague Harley Days, jehož se stává součástí. Než ale celá 3denní oslava svobody, volnosti, motocyklů, adrenalinu, zábavy, jídla, pití a Ameriky v pravém slova smyslu vypukne, čeká na milovníky BBQ a grilovaných pochoutek řada akcí. Smoke & Fire Food Fest nebude jen dalším klasickým food festivalem, ale již nyní spouští kurzy grilování Smoke & Fire Academy, kterými bude širokou veřejnost edukovat v oblasti přípravy pokrmů ohněm a kouřem. Navíc ve spolupráci se zavedenou značkou Hard Rock Cafe připravil speciální Smoke & Fire menu, které je již od dnešního dne součástí menu právě Hard Rock Cafe Prague.

 

Nově vzniklý Smoke & Fire Food Fest nebude jen tradičním gastronomickým festivalem. „Našim cílem je ukázat grilování, BBQ a přípravu jídel ohněm a kouřem pod širým nebem ve zcela jiném stylu, naučit veřejnost lásce k jídlu, jeho přípravě i konzumaci, ale rovněž edukovat. Poradit tipy a triky, jak na správné grilování, jak si gril připravit, ale především, jaké suroviny použít, kde je sehnat, kdy jít do řeznictví, jak suroviny správně skladovat, jak vhodně připravované pokrmy dokořenit a jaké největší kouzlo příprava pokrmů ohněm a kouřem má,“ vysvětluje Jiří Hilgart, kuchař a autor Smoke & Fire Food Festu a dodává, že během sezóny tak chce i pasivní milovníky jídla a grilování nadchnout, postavit za gril a naučit je jednoduchou přípravu jídel v duchu BBQ a grilování.

 

Smoke & Fire Food Fest navíc aktuálně zahajuje spolupráci s Hard Rock Cafe Prague. Kuchař a organizátor festivalu Jiří Hilgart tak připravil menu společně se šéfkuchařem Hard Rock Cafe Prague Ricardem Dominguezem a známým BBQ guru a food youtuberem PIPmasterem.

HARD ROCK CAFE PRAGUE

 

Vzniklo tak vyladěné menu, které už nyní nalezneme na menu Hard Rock Cafe pod názvem SMOKE & FIRE.

 

MENU SMOKE & FIRE – HARD ROCK CAFE PRAGUE

 

  • Bůček s kváskovým chlebem od Pipmastera

Vepřový bůček s kváskovým chlebem s majonézou z hrubozrnné hořčice

 

  • Zauzené kuře na langoši od Jiřího Hilgarta

Zauzené trhané kuře s langoši a koktejlovou omáčkou s pečeným česnekem

 

  • Hovězí hrudí v dalamánku od Ricarda Dominguez

Zauzené hovězí hrudí v dalamánku s křenovou omáčkou

 

  • Buchtičky s uzeným šodó od Martiny Lednové

Dukátové buchtičky s vyuzeným šodó a ovocem na rumu

 

„Musím říct, že nás v Hard Rock Cafe celá myšlenka Smoke & Fire Food Festivalu i jeho koncepce, od přípravy jídel až po kurzy grilování a edukaci veřejnosti, nadchla. Proto jsme se rozhodli spojit své jméno a um našeho šéfkuchaře právě se Smoke & Fire. Oceňujeme především ambice a nápady i vymanění se z ranku klasického food festivalu a těšíme se na společnou spolupráci, grilování, kurzy, akce a samozřejmě na vyvrcholení všeho na All American Festu,“ říká Ing. Martina Lednová, generální ředitelka Hard Rock Cafe Prague.

 

Škola grilování SMOKE & FIRE ACADEMY

Smoke & Fire Food Fest tak už nyní chystá speciální kurzy Smoke & Fire, v nichž bude kuchař a tvůrce festivalu Jiří Hilgart učit účastníky kurzů, jak správně grilovat, jak pokrmy připravovat, prozradí i triky a tipy od výběru a nákupu surovin, přes jejich přípravu a naporcování až po okořenění i samotné grilování. V plánu jsou kurzy zaměřené, jak na klasické grilování dle vlastního výběru, tak tematické kurzy zaměřené na sezónní pokrmy, například velikonoční grilování, příprava chřestu, zapomenuto nebude ani na kompletně vegetariánské grilování nebo přípravu dezertů a sladkostí ohněm a kouřem. Kurzy budou jak jednodenní, které proběhnou v areálu Harley-Davidson Praha na pražských Malvazinkách, tak víkendové, které se uskuteční na vybraných lokacích napříč ČR.

 

HARD ROCK CAFE PRAGUE

 

 

All American Fest s novým food programem

Vše následně vyvrcholí na All American Festu / Prague Harley Days, který se od pátku 30. srpna do neděle 1. září uskuteční na holešovickém Výstavišti. Smoke & Fire Food Fest se tak stane přímo gastro programem festivalu, který letos svoji gastronomii výrazně posílí a dá jí zcela nové pojetí. Návštěvníci se už teď mohou těšit americké speciality, nejen burgery, ale i steaky, žebírka, křidýlka či hranolky, doplněné o typické americké drinky a dezerty. K tomu všemu pochopitelně řada soutěží, kulinárních workshopů s nejuznávanější gril a BBQ mistry z celého světa, ale i našimi top šéfkuchaři.

 

„Rádi bychom návštěvníkům All American Festu nabídli to pravé gastronomické vyžití v americkém stylu a ukázali, že i v případě, že neholdujete burgerům máte rozhodně důvod na All American Fest dorazit. Amerika a její gastronomie totiž není jen o burgerech a hranolkách, tak, jak se známe z nejrůznějšího rychlého občerstvení, ale chceme ukázat, že food program může být zážitkem. Poznat, ochutnat, vyzkoušet, užít si rituál jezení a u toho se dovědět něco nového, navázat nové kontakty nebo se třeba přiučit – jak správně připravovat grilované pokrmy, jak na nákup těch správných surovin, jak je skladovat a čím například domácí grilování nebo přípravu steaků ještě více podtrhnout,“ říká Jiří Hilgart a dodává, že už teď může slíbit nejen dokonalý gastronomický zážitek, který pohladí chuťové buňky a naplní žaludek, ale i nabitý program v podobě workshopů s těmi nejlepšími evropskými a světovými BBQ a gril mistry, stejně jako s našimi TOP šéfkuchaři, food influencery nebo známými osobnostmi.

 

All American Fest v duchu zábavy pro celou rodinu

All American Fest / Prague Harley Days nabídne nabitý 3denní program skutečně pro všechny návštěvníky různých věkových kategorií. Nebudou chybět motocykly, zejména Harley-Davidson a jejich tradiční spanilá jízda centrem Prahy, ale ani pořádná dávka adrenalinu, díky open-air podobě FMX Gladiator Games s těmi nejlepšími hvězdami freestyle motokrosu a jejich exhibicemi, a pochopitelně si na své si přijdou i rodiny s dětmi, stejně tak milovníci hudby, zábavy a podívané všeho druhu. A především jídla, díky spojení se Smoke & Fire Food Festem, který bude oslavou přípravy pokrmů ohněm a kouřem pod širým nebem.

 

All American Fest tak bude i letos stát za to! Vyznačte si ve svých diářích a plánech na léto už nyní

 

 

termín pátek 30. srpna až neděle 1. září 2024 a užijte si třídenní party v Praze s námi, protože u toho nesmíte chybět! Ať už dorazíte na Harleyi nebo na čemkoli jiném i jakkoli jinak.

 

Vstupenky už nyní!

Připraveny jsou i speciální balíčky obsahující vstupenku a limitovanou edici dámského či pánského trička Prague Harley Days nebo nabitý balíček se vstupenkou, limitovanou edicí trička, náramkem, nášivkou a kovovým odznakem ke 12. ročníku Prague Harley Days.

https://www.ticketlive.cz/cs/event/all-american-fest-2024

 

Jednodenní vstupenka – 500 Kč

Celoeventová vstupenka – 1 200 Kč

Balíček celoeventová vstupenka + tričko, náramek, nášivka, odznak – 2 300 Kč

 

KDY: 30. 8 – 1. 9. 2024

KDE: Praha, Výstaviště Holešovice

https://www.ticketlive.cz/cs/event/all-american-fest-2024

 

Více informací na www.allamericanfest.cz

Markéta Pavelková https://www.krizovatkachuti.cz/author/redakce

redaktorka, fotografka, recenzentka a webová degustátorka :)

moto: "piš o tom cos zažil a ochutnal na vlastní kůži"

Mohlo by se vám také líbit

Více článků od autora