Na exkurzi do Jarošovského pivovaru

2 min. čtení
Zájímá Vás jak se vaří pivo? Jak dlouho musí pivo kvasit než se začne stáčet? Vydejte se na exkurzi pivovaru v Jarošově! Přinášíme tip, jak se lze do pivovaru dostat procházkou z centra Uherského Hradiště.

Začneme na Masarykově náměstí, projdeme do Havlíčkovy ulice kolem veduty města, přes Park Bastion, ve kterém si můžeme prohlédnout původní opevnění města, do městského parku – Smetanových sadů, kde se nachází i malovaná slovácká búda. V parku můžeme případně zajít taky na prohlídku Slováckého muzea. Ulicí Štefánikova pak dojdeme k řece Moravě a podél ní pohodlně pokračujeme až do městské části Jarošov, k Jarošovskému pivovaru.

Součástí exkurze je také prohlídka minimuzea. Minimuzeum tvoří celoživotní sbírka Milana Špičáka, který se v původním pivovaru narodil a od osmi let začal se sbíráním všeho s logem JP. V minimuzeu najdeme na panelech ze Slováckého muzea celou historii pivovaru a předměty spojené s výrobou, přepravou, spotřebou a propagací Jarošovského pivovaru.

OTEVÍRACÍ DOBA
Pravidelná exkurze pátky od 16 hodin – exkurze je však nutné si domluvit předem na tel. 777 015 842 nebo 608 136 482, po dohodě mohou proběhnout i v jiné dny.
Minimální počet: 5 osob a maximálně 15 v jedné skupině

Webové stránky pivovaru 

Terén: město
Vzdálenost: 3,5 km
Náročnost: malá

Tipy na trase
KDE SE NAJÍST
Markéta Pavelková https://www.krizovatkachuti.cz/author/redakce

redaktorka, fotografka, recenzentka a webová degustátorka :)

moto: "piš o tom cos zažil a ochutnal na vlastní kůži"

Mohlo by se vám také líbit

Více článků od autora