5 důvodů, proč na zimu zabírá víc dobrá káva než další svetr

4 min. čtení

Venku panuje ledové království, a vy se ne a ne zahřát? Na prokřehlé prsty nejlépe platí teplý nápoj, který zahřeje hned několika způsoby. A pokud je tím nápojem navíc káva, potěší také doslova všechny smysly.

Káva není jen o teplotě a povzbuzení. Je to i o pocitu, kdy se vám první doušek rozlije po ústech – rozkoš!  Zimní období je dobrou záminkou, proč si ho vychutnat častěji. Jaké jsou ty další?

  1. důvod: Kavárenská kultura

Kavárny vždy byly a jsou místem pro setkání – ať už jde o obchodní schůzku, rande nebo posezení s přáteli. I debata nad horkou kávou vám dokáže rozproudit krev v žilách lépe než kousavý svetr.

 

  1. důvod: Nové chutě – nové zážitky

Vanilka je jedna z nejoblíbenějších příchutí na světě. Její sladká a kořeněná chuť dodává kávě hloubku a aroma. Pokud ji máte rádi, nenechte si ujít novou kolekci kávových nápojů od Costa Coffee. Tato kolekce nabízí tři lahodné varianty, které vás zahřejí v chladných zimních dnech. Vyzkoušejte Caffè latte pražený oříšek & vanilka s čokoládovou polevou na pěně nebo Alpro cappuccino slaný karamel & vanilka, které je připravené trochu jinak. Kravské mléko je nahrazeno ovesným nápojem, který je zároveň bezlepkový, a tak si cappuccino mohou vychutnat i celiaci nebo ti, kdo mají alergii na mléčnou bílkovinu či bezlaktózovou dietu. Chutnat bude i těm, kteří žádnou intoleranci nemají a rádi vyzkouší něco jiného. Nápoj je dochucený dvěma sirupy – slaný karamel a vanilka. Posledním z vanilkového tria je spanish flat white. Stálice a nejoblíbenější nápoj kavárny. Kromě originálu si jej můžete vychutnat i s kapkou vanilkového sirupu a omáčkou z bílé čokolády.

 

  1. důvod: Antioxidanty proti stárnutí

Když už mluvíme o kávě, nemůžeme přehlédnout její zdravotní benefity. Víte, že káva je plná antioxidantů, které vaše tělo miluje? Pití kávy není hřích, ale přináší i benefity pro vaše zdraví.

 

  1. důvod: Povolený doping

Věřte nebo ne, káva může být vaším tajným společníkem v tělocvičně. Kofein je známý pro své stimulační účinky, takže vám může dodat tu správnou energii před tréninkem. Samozřejmě, neměli byste to přehánět a pití kávy by mělo být v rozumných mezích, ale šálek kávy před cvičením může zvýšit vaši koncentraci a výkonnost. Po cvičení vám zas dodá ztracenou energii. Pokud sáhnete po nápoji z „vanilkového tria“ Costa Coffee, je to ideální volba.

 

  1. důvod: Lahůdka pro zahřátí

Káva má tu skvělou vlastnost, že zahřeje hned několikrát. Obemknout hrnek prsty, vdechnout horkou voňavou páru, ochutnat teplou aromatickou tekutinu… Vždyť to znáte. Pití kávy také zvyšuje krevní tlak, takže pomůže prokrvení končetin. Zkrátka káva je do zimního počasí to pravé.

 

Celou zimní nabídku kávových nápojů najdete na www.costa-coffee.cz

 

 

Markéta Pavelková https://www.krizovatkachuti.cz/author/redakce

redaktorka, fotografka, recenzentka a webová degustátorka :)

moto: "piš o tom cos zažil a ochutnal na vlastní kůži"

Mohlo by se vám také líbit

Více článků od autora